Janek Ledecký a Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Pyšný otec

TO SNAD NENÍ PRAVDA. Janek Ledecký prozradil, jak se mu dcera Ester odvděčila za svůj úspěch... Takový luxus?!

Skladatel a porotce Tváře Janek Ledecký (55) je náležitě pyšný na dceru Ester (22), která na zimní olympiádě v Korei vyhrála zlatou medaili v lyžování. Tahle cesta ale byla pěkně trnitá a finančně náročná, a tak olympionička neváhala a před 2 lety koupila otci opravdu luxusní dárek!

6 fotek
Zpěvák Janek Ledecký nemůže být v současné době pyšnější. Jeho dcera, profesionální snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká získala v sobotu v závodě superobřího slalomu olympijskou zlatou medaili. Celý svět byl v šoku a ani on sám to takhle brzo nečekal. Léta odříkání a finanční podpory se ale evidentně zúročily, jak jen mohly.

Skladatel dceru Ester podporoval už odmala. Kromě času stráveného společným ježděním na hory a hodinami tréninků, ho její závodění vyšlo na pořádný balík. Ledecký nepopírá, že to bylo po finanční stránce velmi náročné. „To jednoznačně! Když jí bylo osmnáct, tak si nechala sepsat, kolik stály poslední tři sezony – od patnácti se začínají jezdit juniorské soutěže, a když to chcete dělat na profesionální úrovni, tak je lyžování nejdražší sport vůbec. A Ester má k tomu ještě snowboarding. Je to dražší než tenis, golf… Taky je to ale ještě věk, kdy nenarazíte na sponzora, i když máte výsledky sebelepší,“ prozradil Blesku Janek. „Nakonec spočítala, že každá ta sezona vyšla na několik milionů...,“ dodal s tím, že se ale Ester chtěla co nejdříve finančně osamostatnit a neutrácet tatínkovy miliony.

Rozhodně ale finanční podpory své dcery nelituje. Dokonce se mu to před dvěma lety začalo i vracet. „Jí se podařil dokonce světový unikát, že si snowboardem vydělala na lyžování a od těch osmnácti mě to nestálo ani halíř. A před dvěma roky, to jí bylo dvacet, mi k narozeninám koupila Mustanga,“ pochlubil se s tím, že se mu dcera za jeho podporu nakonec velkoryse odvděčila. Prý věděla, že by si sám Mustanga nekoupil, ač se mu tohle auto vždycky líbilo, a tak to společně se zbytkem rodiny vzala do vlastních rukou. No, takovou dceru by chtěl asi každý táta, nemyslíte?

Autor: bin

Diskuze