Asia Argento - 1
Zdroj: Profimedia
Karta se obrátila

To si za rámeček nedá: Rozpoutala kampaň MeToo, teď sama čelí obvinění ze sexuálního zneužití!

Italská herečka Asia Argento (42) před časem rozpoutala kampaň MeToo, týkající se sexuálního obtěžování hereček. Teď se sama obviněna!

4 fotky
V úterý herečka Asia Argento popřela, že měla sex s nezletilým. Deník The New York Times v neděli napsal, že jí kvůli údajnému sexuálnímu útoku hrozil žalobou o 20 let mladší herec a hudebník Jimmy Bennett.

Herečka podle The New York Times spor urovnala tím, že mu zaplatila 380 000 dolarů. Obviněním filmového producenta Harveyho Weinsteina ze sexuálního násilí přitom Argento loni spustila kampaň #MeToo upozorňující na sexuální obtěžování.

"Nikdy jsem s Bennetta sex neměla," uvedla herečka v prohlášení. Vztah s Bennettem byl podle ní čistě přátelský. Skončil poté, co vystoupila proti Weinsteinovi. Bennett ji následně požádal o přehnanou sumu peněz, tvrdí herečka. Záležitost prý urovnal její tehdejší přítel, americký kuchař Anthony Bourdain.

"Anthony se obával negativní pozornosti, kterou by na nás mohla přivolat taková osoba, kterou pokládal za nebezpečnou. Rozhodli jsme Bennettově žádosti vyhovět a peníze jsme mu dali," uvedla herečka.

The New York Times na základě dokumentů, které si vyměnili právníci Argento a Bennetta, uvedl, že k údajnému útoku mělo dojít v roce 2013 v jednom kalifornském hotelu. Bennettovi tehdy bylo pouhých 17 let. V Kalifornii je věková hranice pro sex stanovena na 18 let.

Bennett údajně tvrdil, že styk s herečkou byl pro něj traumatizující a poškodil jeho kariéru. The New York Times navíc tvrdí, že má k dispozici selfie fotografii, na které jsou spolu zachyceni bennett a Argento v posteli.

Nakonec se do médií dostal ještě screen z konverzace herečky z neznámým člověkem. „Měla jsem s ním sex, bylo to divný. Nevěděla jsem, že byl nezletilý, dokud mi nepřišel ten vyděračský dopis. Veřejnost nic neví, jenom to, co napsaly NYT. To nadržené dítě na mě skočilo. Nebylo to znásilnění, ale byla jsem zkoprnělá. Byl na mně. Pak mi řekl, že jsem byla jeho sexuální fantazií od jeho dvanácti let,“ cituje britský Telegraph z hereččiny soukromé konverzace.

Autor: mk

Diskuze