Spaní v horku
Zdroj: Profimedia
Každá rada nad zlato

TO POMŮŽE: Umíráte v noci vedrem? Tady máte 5 tipů, jak usnout, když máte doma ‘saunu‘!

20. 7. 2016

Vysoké letní teploty mohou dát člověku pořádně zabrat. Přes den se možná prudkému slunci vyhnete, ale jak se vypořádat s horkými večery, při kterých nedokážete ani usnout? Tady je pár zajímavých rad, jak je přežít.

1. Namrazte si ponožky
Ať už to zní jakkoli šíleně, tenhle fígl vám může hodně ulevit. Stačí dát ponožky do mrazáku zhruba deset minut předtím, než jdete spát. Vydrží pak poměrně dlouho chladit - a věřte nebo ne, právě chodidla jsem skvělým ochlazovačem celého těla. Takže když je máte v chladu, tak nějak je vám hned lépe.

2. Odstřihněte se od energie
Berte to tak, že každý spotřebič a zásuvka ve vašem domě nebo bytě je zdrojem tepla. Takže pokud povypínáte všechno, co se dá, můžete si tak váš domov určitě alespoň trochu ochladit. A v horku se každý stupeň dolů počítá, ne?

3. Ochlaďte si postel
Nejjednodušší možností je namočit osušku do studené vody, vyždímat a položit pod sebe na postel. Možná to bude v první moment trochu šok, ale uvidíte, jak vám taková "hloupost" dokáže ulevit. Několik hodin chlazení už je pro váš spánek velká pomoc!

4. Led před větrák
Asi sami dobře víte, že když je horko, nepomáhá ani větrák. Zkrátka jen víří teplý vzduch, což není úplně žádoucí. Ale pokud před něj dáte mísu s ledem, zafunguje to víc než skvěle! A vy budete konečně moct aspoň trochu dýchat.

5. Termofor
Tahle vychytávka nemusí sloužit jenom k zahřívání, ale i naopak. Pokud ji naplníte studenou vodou nebo ledem, může se proměnit v chladící zázrak, který vám snadno a rychle uleví. Za zkoušku to rozhodně stojí, co myslíte?

Autor: lor

Diskuze