Zamilovaný pár
Zdroj: Thinkstockphotos
To sedí!

PŘEKVAPIVÝ VÝZKUM: V jakém pořadí jste se narodili? Poznáte podle toho svého ideálního partnera!

S čím vším dokáže přijít dnešní psychologie, je až překvapivé. Věděli jste, s kým máte nejlepší předpoklady pro vytvoření harmonického partnerského vztahu? Pokud ne, tak se podívejte!

Mnozí z nás jistě nad tímto tématem uvažují často. A tak je tady teď jedna zajímavá rada, která vás možná překvapí. Psychologové a další odborníci na vztahy nedávno totiž přišli se zajímavou hypotézou ohledně partnerských vztahů. Respektive, jak poznat ideální druhou polovičku. Záleží prý na pořadí našeho narození! Psychologové se domnívají, že si dokážeme vybrat vhodného partnera podle toho, v jakém pořadí jsme narozeni my a v jakém on.

Podle psychologa Kevina Lemana, který uvádí ve své knize s názvem „The New Birth Order Book: Why You are the Way you are?“ neboli „Nová kniha pořadí narození: Proč si takový, jaký jsi?“, že pořadí narození dokáže ovlivnit kvalitu vztahu. Rozdílné vlastnosti, které se vážou k různým pořadím narození, mohou sloužit jako měřidlo toho, zda se k sobě dva lidé hodí. Opravdu nevšední úvaha! Dle jeho knihy a předešlých studií se dá docela dobře rozpoznat, kdo se k nám hodí nejvíce a kdo naopak nejméně. Čili řídit se máte dle slov tohoto psychologa asi takto: „Jsi prvorozený? Nejlépe se k tobě hodí: nejmladší. Nejhůř se k tobě hodí též prvorozený.“ Prvorozený má totiž nejlepší předpoklady utvořit harmonický vztah s naposledy narozeným.

Podle Lemona je to staré dobré přísloví „protiklady se přitahují“. Prvorozený učí nejmladšího k organizaci a naopak nejmladší učí zase to, aby prvorozený  nebral věci tolik vážně. Nejlepší kombinací je prvorozená žena a naposledy narozený muž. Naopak kombinace obou prvorozených může být velkým soubojem moci, oba jsou totiž perfekcionističtí a rádi si věci dělají po svém. Pokud jste prostřední, nejlépe se k vám hodí nejmladší a nejhůř prvorozený. Pokud jste nejmladší, nejvíce se k vám bude hodit prvorozený a naopak nejhůře nejmladší. No, něco na tom možná bude, co myslíte?

Autor: Mark

Diskuze