ucho
Zdroj: isifa.com
Jak jste staří vy?

TEST: Tento zvuk slyší pouze lidé mladší 25 let

Je známým faktem, že s postupujícím věkem klesá schopnost slyšet vysokofrekvenční zvuky. Tímto testem se dá poměrně přesně určit, jak jste staří.

Je mnoho způsobů, jak stanovit vás věk. Podle způsobů oblékání a následování posledních módních trendů, podle vašeho vkusu na hudbu, filmy nebo seriály, nebo jednoduše podle vzhledu.

Ale je i způsob, který nijak neoblafnete. Při kterém práce se svým vkusem, nebo botoxové injekce nepomohou. Pokud jste mladší 25 let, neměli byste být schopni slyšet tzv. moskytí tón. Tedy zvuk, který je vyšší než 17.4 kHz. Pokud je zvuk vyšší než 20 Khz, jedná se už o ultrazvuk.

Pokud jste tedy mladší než 25 let, slyšíte zvuk nad 17,4 tisíc herzů. A pokud vám je pod dvacet, měli byste slyšet ještě zvuk o 1,5 Khz vyšší. Je to kvůli tomu, že stejně jako vaše tělo postupně stárnou i orgány vašeho ucha.

A pokud vám je přes 50 let, neslyšíte ani zvuk na 12 tisíc Khz. To si ostatně můžete vyzkoušet na přiloženém videu. Ale nezoufejte, dnes už existují velmi účinná a praktická naslouchátka.

Autor: red

Diskuze