Šlacha na ruce
Zdroj: YouTube.com
Je tam?

TEST: Spojte malíček a palec jedné ruky a počkejte, co se stane! Objeví-li se šlacha, znamená to zajímavou věc!

Říká se, že každý člověk zná své tělo nejlépe. O to víc překvapující je, že se stále najde něco, o čem nejspíš nemáte ani ponětí. Třeba jako tato šlacha! Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jestli ji máte, a podívejte se, co to znamená.

Je jistě spousta situací, kdy vás vlastní tělo překvapí. Někdy je to skvělý výkon, jaký podáte při běhu na tramvaj, jindy je to vyrážka, která se vám objeví po chviličce opalování na slunci. A někdy vás může překvapit třeba i šlacha na ruce, o níž si přečtete, že ji každý nemá... 

Celá záležitost spočívá v tom, že se dotknete palcem a malíčkem jedné ruky, kterou budete mít položenou na stole. Jakmile to uděláte, buď se vám při tom zvedne šlacha, nebo ne. A co to tedy znamená?

Pokud se vám šlacha na ruce objeví, svědčí to o tom, že je spojena s předloketním svalem palmaris longus. Většina lidí tuto šlachu má, ale díky evoluci se začíná z těla vytrácet, a tak už ji téměř 15 procent lidí na světě vůbec nemá a takových lidí bude už jen přibývat. Dokonce je možné, že se tato šlacha postupně z lidského těla úplně vytratí. 

Pokud patříte k těm, co ji nemají, nemusíte zoufat. Naopak! Právě vy jste příkladem toho, jak se lidské tělo stále vyvíjí. 

Autor: niž

Diskuze