Bethany Greenway - 1
Zdroj: Profimedia
Za pět minut dvanáct

Těhotné ženě se na čele udělalo obrovské znaménko. Po špatné diagnóze bojovala o život!

Bethany Greenway (39) z Texasu čekala své druhé dítě, když si všimla podivného útvaru nad levým okem. Zašla k lékaři, ale byla poslána domů, že se nejedná o nic vážného...

7 fotek
Když Bethany Greenway (39) z Texasu čekala v roce 2014 své druhé dítě, všimla si nad levým okem podivné skvrny. Ženě se nález nelíbil, a tak zašla k dermatologovi. Ten jí poslal s klidem domů, že se jedná o jaterní skvrnu vyvolanou hormony. Nechala to být na dalších 18 měsíců. Jenže skutečná diagnóza byla mnohem horší a ženě šlo o život.

Když jí skvrna vyrostla a začala bolet už si byla jistá, že to bude něco vážného a okamžitě vyhledala lékařskou pomoc. Její předtucha byla správná. Testy odhalily vzácný a agresivní typ rakoviny kůže. Ženě bylo odstraněno znaménko a dále podstoupila operaci, kdy v místě poškození jí transplantovali kůži. Na čele se však vytvořila nevzhledná jizva. Všechny cykly léčby si nechala dokumentovat.

Onemocnění se řadí mezi vzácné a velmi destruktivní. Obvykle se vyskytuje mezi muži kolem 70 let. U mladých lidí a žen velice zřídka. Bethany se svěřila: „Tahle ničivá rakovina mě zneklidnila. Ztratila jsem sval v polovině části čela a levé obočí až na dva chloupky zmizelo.“ Přestože jí na obličeji zůstala jizva, svůj boj s rakovinou vyhrála. Ostatně, co jí chybí nebo je třeba zamaskovat, vyřeší hravě make-up.

 

Autor: ham

Diskuze