Google Chrome
Zdroj: Profimedia
Ach, ty internety!

Technická chyba, nebo rozsáhlý útok? Tohle způsobilo, že v Česku na dvě hodiny spadl Google!

Po dlouhé době si uživatelé internetu uvědomili, jak moc jsou na službách Google nebo YouTube závislí. Úterní výpadek způsobil, že služby byly večer nedostupné, a tak se sociální sítě zaplnily naštvanými komentáři. A proč vlastně k výpadku došlo?

Chtěli mít pracovní či studijní večer nebo si potřebovali něco nutně vyhledat... Jenže najednou jim nešel Google. A tak to zkoušeli znovu a znovu a znovu, až z toho byly dvě hodiny! Zní to jako pohádka, ale pro spoustu osob to bylo spíš peklo. Patříte i vy k této početné skupině lidí, kteří chtěli úterní večer trávit u internetu?

Ano, je to tak! Nemožné se stalo skutečným a Google i YouTube byly v úterý večer v Česku i na Slovensku nedostupné téměř dvě hodiny. Služby přestaly fungovat zhruba kolem půl osmé večer, před desátou hodinou byl výpadek údajně vyřešen. „S potěšením potvrzujeme, že komplikace byly vyřešeny. Komplikace trvaly zhruba 1,5 hodiny a příčina byla technického charakteru,“ sdělila pro Technet.cz mluvčí české pobočky Alžběta Houzarová.

„Podle našeho odhadu zmizelo (v souvislosti s výpadkem Google) z českého internetu cca 500 až 600 Gbps trafficu, tedy obsahu, který nyní k uživatelům neproudí,“ napsal během večera zakladatel společnosti CDN77.com Zdeněk Cendra. Aby služby Google vypadly na tak dlouhou dobu, se v Česku ještě nestalo. Není tedy divu, že se spekuluje i o útoku. Tuto informaci však zatím nikdo nepotvrdil, a tak se budeme muset spokojit s vysvětlením, že šlo skutečně jen o rozsáhlou technickou chybu.

Autor:

Diskuze