Tamara Klusová
Zdroj: Instagram, Instagram/Tamara Klusová
Kojení rozdělilo národ

Tamara Klusová se zastala kojilek: Je to nejdokonalejší jídlo…

Ke konci března byla kojící žena v Raiffeisenbank ochrankou požádána, aby se zahalila nebo prostor opustila a nakojila svojí roční dceru jinde. Postoj banky mnohé ženy ponížil a poslední týdny se nehovoří o ničem jiném, než je kojení na veřejnosti. K celé kauze se pochopitelně musela vyjádřit i mnohonásobná maminka Tamara Klusová (31).

5 fotek
Paní Lucie byla téměř u přepážky, když její roční dcera dostala hlad. Bez ostychu se ji rozhodla nakojit, ale ochranka jí řekla, ať se zahalí nebo prostory opustí. Situace, která potkala Lucii, se mnoho žen dotkla, a to včetně manželky Tomáše Kluse, Tamary Klusové. Ta se k tomu rozhodla vyjádřit.

„Žena by měla mít možnost nakojit své dítě v jakýkoliv moment je potřeba. Pokud se to někde někomu nelíbí, a je majitelem prostoru, v němž žena v ten moment kojí, měl by v úctě a pokoře ženě nabídnout bezpečné a čisté místo, kde svému dítěti dá najíst....(né veřejné záchodky),“ píše na Instagramu Tamara.

„Ten, kdo v kojení spatřuje exhibicionismus nebo to v něm vyvolává sexuální pocity, nebo dokonce pociťuje pocity zhnusení až nechutenství, je pro mě člověk, kterého je mi moc líto a přeju mu celým srdcem, aby mu byla nabídnuta pomocná ruka v odblokování jeho traumat, která si v sobě nese. Kojení je nejdokonalejší jídlo pro všechny děti na týhle planetě. Kojení je dar. Kojení zdar. Na kojení rada a s láskou vzpomínám,“ dodává.

Téma je to natolik kontroverzní, že matky kojilky plánují jít kojit do ulic, jelikož kojení na veřejnosti je dle jejich slov prostě normální, a to samé si zjevně myslí i Tamara.

Jsou kojené děti moudřejší než ty nekojené? Vědci už mají odpověď!
Pět největších mýtů o prsou

Autor: Han

Diskuze