iPhone 8 - 1
Zdroj: Twitter
Zrádný business

JE TO VENKU: Apple konečně řekl pravdu o iPhonech! Jak nutí lidi kupovat si stále nové?

26. 12. 2017

Znáte to taky? Váš iPhone vám dobře slouží a vy na něj dáváte náležitý pozor, aby vám nikde nespadl. Kupujete ochranné folie a kryty, abystesi životnost telefonů co nejvíce prodloužili. Po čase ale jejich výkon stejně slábne. Čím to je?

Pokud využíváte některé produkty Apple, určitě jste zaznamenali, že postupem času začínají přístroje fungovat stále pomaleji. Mnoho lidí to vysvětluje tím, že upgrade hardwaru a nové moderní aplikace jsou čím dál náročnější a vyžadují více pamětí, což přístroj také zpomaluje. Někdo dokonce mluvil o konspirační teorii, podle níž společnost uměle zpomaluje práci svých starších přístrojů, čímž tlačí uživatele k nákupu nových. Společnost Apple konečně na toto téma promluvila – telefony časem opravdu zpomalují!

Internetem už dávno kolovaly informace o tom, že výměna baterie může starší iPhone výrazně zrychlit. IT společnost GeekBench provedla sérii experimentů a tuto teorii potvrdila. Ukázalo se, že procesor starších iPhonů průběhem času začíná skutečně zpomalovat a je to spojené s opotřebováním baterky v mobilu. Když už tato informace byla oficiálně prokázaná, rozhodla se společnost Apple jít s pravdou ven.

„Naším hlavním cílem je poskytnout našim uživatelům nejlepší prožitek z používání produktů značky Apple. Snažíme se zajistit zařízením maximální výkon, ale současně se snažíme prodloužit dobu jejich životnosti. Lithium-iontové baterie časem ztrácejí kapacitu a přestávají dodávat potřebnou energii. Tento proces je nevyhnutelný a nastává hlavně v chladnějších zimních měsících, kdy se telefony občas kvůli chladu samy vypnou. Opotřebovaná baterka tak celkově zpomaluje telefon – chytrý telefon sám zpomalí výkon, aby ulevil baterce. V loňském roce jsme do iPhone 6, iPhone 6 a iPhone SE přidali novou funkci, která jim zabraňuje neočekávanému vypnutí a úspornějšímu využití baterie. Přidali jsme tuto funkci do iPhone iOS 7 a plánujeme přidat tuto funkci do všech naších výrobku,“- uvedla společnost Apple ve své tiskové zprávě.

Takže dá se říci, že společnost Apple opravdu cíleně zpomaluje výkon u starších modelů a nasazuje do svých zařízení tzv. „kurvítko“, které po čase zhoršuje výkon telefonů. Sice se obhajují tím, že tímto způsobem chtějí ulevit baterce a prodloužit tak životnost celého zařízení, pravda ale je, že většina uživatelů si pak raději pořídí nový, rychlejší přístroj.

Pokud ale nechcete utrácet majland a vyhazovat jinak zcela funkční mobil, nabízí se zcela jednoduché řešení – místo nového mobilu si pořiďte novou baterku do toho starého. Ušetříte své peníze a nervy. Zkuste to, opravdu to funguje!

Autor: Iri

Diskuze