Chlapec
Zdroj: reddit.com
Paráda

TOP JMÉNA: Tady jsou nejoblíbenější chlapecká jména ve světě! Najdete mezi nimi i to vaše?

Jaká jména dávají rodiče nejčastěji chlapcům ve světě? Některá byste tipovali a jiná vás možná překvapí. Najdete mezi nimi i jméno svého dítěte nebo to svoje?

Zatímco Sophia či Sofie je oficiálně nejoblíbenějším jménem na světě pro dívky, u chlapců to není tak jasné a jednotné. Ve spojeném království bylo v roce 2016 nejčastěji vybíraným jménem pro chlapce jméno Oliver. V Německu to bylo jméno, které byste možná vůbec nečekali. Maminky a tatínkové svým potomkům nejčastěji dávají jméno Ben.

Ve Francii vede Nolan. Tohle jméno znamená potomek vůdce bojovníků nebo šampion. Možná byste tohle jméno netipovali, ale podle Nameberry ve Španělsku vede mezi chlapeckými jmény Hugo. Pro Španěly je význam tohoto jména-  inteligentní, takže není divu, že tak rodiče chtějí své chapce pojmenovat nejčastěji.

A teď se vydáme za oceán. Američané to mají se jmény trochu podobně jako Britové. Ovšem používají i vlastní tradiční americká jména. Například Jackson – ten je v USA v současné době číslem jedna. Kanaďané chlapcům nejčastěji dávají jméno Liam. V Brazílii vede Miguel, obdoba jména Michael.

Autor: mk

Diskuze