Jan Tříska
Zdroj: Profimedia
Zpověď svědků

Svědci promluvili: Co viděli na Karlově mostě? Jan Tříska seděl na zídce 40 minut!

Ve věku osmdesáti let zemřel v pondělí uznávaný herec Jan Tříska. Osudný se mu stal sobotní pád do Vltavy z Karlova mostu. Co se na místě skutečně událo a jak hovoří svědci?

9 fotek
Neustále se spekuluje nad tím, jestli herec spáchal sebevraždu, nebo šlo o nešťastnou náhodu. Policie v pondělí zveřejnila první verzi, a sice takovou, že šlo o druhou zmíněnou možnost. „Z dosud provedeného vyšetřování vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou náhodu a nikoliv o sebevraždu," řekl TN.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Celý incident je však velmi podivný. Jan Tříska totiž podle informací Blesku seděl na zídce na Karlově mostě 40 minut, nohy měl přitom přehozené přes zídku směrem k Vltavě. Nešlo tedy zrovna o bezpečnou pozici. A co viděli svědci?

„Šli jsme kolem asi ve čtvrt na čtyři. Ptala jsem se ho, jestli by nebylo lepší si sednout obráceně. Odpověděl mi: »To je v pořádku.« Ještě jednou jsem se vrátila, ale velmi klidně mi odpověděl: »Takhle je mi dobře.«,“ popsala Blesku Jitka S., která se nacházela v osudný den na Karlově mostě.

„Nebyl dezorientovaný, vypadal spokojeně. Usoudila jsem, že ví, co dělá, a šli jsme dál a to do tragédie bylo ještě 40 minut,“ doplnila Jitka. Podobně to vidí i muž z ochranky, který Blesku řekl: „Napomenul jsem ho, on slezl, omlouval se a chvíli jsme tam spolu mluvili. Byl úplně v klidu, ani náznak nějakého smutku nebo sebevražedného úmyslu.“ Co se tedy na mostě skutečně stalo, zůstává zatím záhadou...

Autor: niž

Diskuze