Selfie
Zdroj: Profimedia
Že by přetvářka?

Štvou vás na Instagramu selfíčka šťastných párů? Věřte, že nemusí!

O tom, že selfie vládne už několik let způsobu amatérského focení, není pochyb. Existuje ale mnoho druhů. Například párové! Jeho význam je ale častokrát dost jiný, než by se mohlo zdát.

„Ach jo, proč jsou tak šťastní a já ne?“ Položili jste si někdy tuhle otázku? Pokud ne, jedině dobře, pokud ano, čtěte rozhodně dál. Řeč je totiž o selfíčkách. A konkrétně těch párových.

To v dnešní době zvláště na Instagramu znamená, že se pár společně fotí a ukazuje společné zážitky, vypadají u toho velmi šťastně a šíleně zamilovaně, ale přitom skutečnost může být úplně jiná.

Podle studie doktorky Nikki Goldstein, která je odbornicí přes mezilidské vztahy, mohou párová selfie velmi často ve skutečnosti značit něco jiného, než je šťastný vztah. Z vlastní zkušenosti ze svého okolí a dlouhodobého pozorování totiž usoudila, že lidé, kteří si na sociální sítě dávají až moc šťastných společných selfie, jsou mnohokrát ve skutečnosti ve vztahu celkem nešťastní, nebo zkrátka mají krizi. Šťastné páry totiž nepotřebují neustále všechny utvrzovat v tom, jak jim to klape. Už chápete?
 

Autor: bin

Diskuze