Těhotenství - 1
Zdroj: Profimedia
Tady kondom nepomůže

Studie dokazují, že těhotenství může být nakažlivé! Jak je to možné?

Pokud jsou nějaká z kolegyň, či kamarádek v jiném stavu, dávejte si bedlivý pozor. Jako žena jste ohrožena tím, že brzo pocítíte tuhle touhu i vy.

Každá žena začne v určitém čase přemýšlet nad založením rodiny. Toto rozhodnutí ovlivňuje spousta různých věcí, jako jsou třeba peníze nebo partner. Ale to není jediné. Co na ženy má velký vliv a ani si to nemusí uvědomovat, je těhotná kamarádka či třeba kolegyně v práci.

Řada vědeckých studií potvrzuje, že mezi stejně starými a sobě si blízkými ženami, je těhotenství nakažlivé. Nicoleta Balbo z Bocconi na Universitě v italském Miláně prováděla výzkum. „Těhotenství může být velmi nakažlivé u stejně starých žen, které mezi sebou mají řadu let pevné přátelské pouto. Lze to vysvětlit i tím, že přátelé v našich životech podvědomě ovlivňují naše rozhodnutí a týká se to právě i rozhodnutí založení rodiny.“

Tento výzkum prokázal, že v ženě, která má blízkou těhotnou kamarádku, to začne vyvolávat pozitivní a hodně příjemné pocity a začne podvědomě uvažovat nad svým miminkem. Žena totiž začne přemýšlet tak, že nechce zůstat od svých kamarádek moc pozadu a hlavně ji uklidňuje to, jak miminko zvládá její kamarádka, což jí dává pocit, že to zvládne také.

Autor: nat

Diskuze