Studentka v Egyptě - 1
Zdroj: Profimedia
Bizarní

Studentka objala svého přítele: Z podivného důvodu ji vyloučili ze školy!

Egyptská univerzita al-Azhar v neděli oznámila, že vyloučila jednu ze svých studentek. Důvod jejich konání může být pro mnohé velmi zvláštní a nepochopitelný.

Univerzita al-Azhar vyloučila svou studentku. Důvodem bylo, že se objevila na videu, ve kterém objímá mužského kolegu. Egyptská univerzita ji obvinila z podkopávání reputace školy, informovala agentura AFP.

Na videu, které během ledna rozšířilo na internetu, je mladý muž s kyticí květů, který klečí před mladou ženou a pak ji obejme. Zřejmě ji žádal o ruku. Podle mluvčího univerzity je video skandální. Studentk se rozhodli vyloučit z důvodu, že prezentovala špatný obraz káhirské univerzity, která přísně odděluje muže a ženy. Objímání se mezi svobodnými muži a ženami prý porušuje hodnoty a principy společnosti. Studentka má možnost odvolání.

V Egyptě převládá islám a díky tomu je zde konzervativnější společnost. Není to poprvé, co se v zemi řeší podobný případ. Minulý rok například prokuratura zadržovala jistou zpěvačku čtyři dny pro nabádání k smilstvu. Ve videoklipu byl k vidění orientální tance a neslušné gesta

Autor: mk

Diskuze