Nahir Galarza - 1
Zdroj: facebook.com
Drsný rozsudek

Studentka (19) dostala od soudu doživotí! Lidem se nechce věřit, proč ji čeká tak přísný trest

Tak tohle se jen tak často nevidí. Teprve devatenáctiletá dívka půjde do vězení na doživotí! Podle médií tak jde o historicky nejmladší ženu, která v Argentině dostala takhle přísný trest.

5 fotek
Soud v argentinském městě Gualeguaychú odsoudil Nahir Galarzu k doživotnímu trestu, který si má odsedět v místním vězení. Podle informací se tak jedná o nejmladšího trestance v historii Argentiny, kterého čeká vězení do konce života.

Dívka šla loni v prosinci po ulici, kde narazila na svého přítele. Místo něžného přivítání ale zazněly dva výstřely z pistole. Dívka chlapce zabila zbraní, kterou sebrala svého otci,jež je policista. Po vraždě pak odešla domů, kam si pro ni druhý den přišli policisté. K činu se přiznala.

U soudu se pak obhajoba snažila soudu vysvětlit, že dívka byla obětí násilí ze strany zavražděného Fernanda Pastorizza († 20). Jenže ve skutečnosti to mělo být naopak. Obhajoba se sice proti rozsudku odvolala, ale pokud neuspěje, čeká dívka buď doživotí, nebo minimálně 35 let ve vězení, kdy si pak bude moct zažádat o předčasné ukončení výkonu trestu. V lepším případě až vyjde z „basy“, bude jí už v té době 54 let. Hodně lidem připadá trest nepřiměřeně přísný, protože mnozí další zločinci podle nich spáchali hrůznější činy a doživotí nedostali. Názor společnosti ale, zdá se, nikoho příliš nezajímá.
 

Autor: bin

Diskuze