Průhledné batohy - 14
Zdroj: Twitter
Dobře nebo špatně?

Studenti se bouří: Ve škole jim přikázali nosit průhledné batohy!

Studenti střendí školy se po prázdninách vrátili zpět do školních lavic, ale z nového nařízení školy nejsou vůbec nadšení. Musejí teď nosit průhledné batohy a každý vidí jejich osobní věci.

Studenti na floridské střední škole v únoru zažili střelecký útok. Nyní, po jarních prázdninách, začali znovu chodit do školy a musejí nosit průhledné batohy. To se jim ale nelíbí a bouří se. "Je to omezování osobní svobody," píší v příspěvcích na sociálních sítích.

Podle některých zvýší tato povinná školní výbava spíše riziko krádeží, protože každý uvidí, jaké cennosti v batohu kdo má. Podle studentů se pronesení zbraně do školy stejně nezabrání. Mnoho z nich tvrdí, že se cítí jako ve vězení. Někteří si na batohy dokonce začali lepit protestní značky. Jeden mladík si dal do batohu spousty menstruačních tamponů.

Pořízení přibližně 3000 průhledných batohů je reakcí na masakr, při kterém vyloučený student postřílel na škole 17 lidí. Kromě nošení průhledných batohů musejí studenti denně procházet bezpečnostními rámy a nosit identifikační značky.

 

Autor: mk

Diskuze