Hlavně žádnou paniku

STRACH O ŽIVOT: 11.11. nastane strašidelný úkaz! Lidstvo se ho už dlouho obává

Datum 11.11. bude opravdu magické! Mnozí se však obávají, že ne zrovna v tom nejlepším smyslu slova. Opět vyvstávají obavy spojené s koncem světa. A to kvůli asteroidu, který až nápadně souvisí s blížícím se Halloweenem.

Ve středu 31. října se na různých koutech světa bude slavit tradiční svátek zesnulých, Halloween. Pokud i vás tak trochu děsí tohle období, kdy se oslavují ti, kteří už mezi námi nejsou, pak vás asi nepotěší ani zpráva o blížícím se asteroidu, který se objeví necelé dva týdny po oblíbeném strašidelném svátku.

Ten má 11.11. proletět blízko Země. Nebezpečí však lidstvu naštěstí žádné nehrozí, a tak si na konec světa bude muset ještě nějakou dobu počkat. Co je však děsivé, je fakt, že asteroid v tomto období létá blízko Země každý rok a vědci jeho pozorováním zjistili, že svými tvary až nápadně připomíná lebku.

Tento úkaz je sice podle nich shoda náhod, ovšem nebyli by to lidé, kdyby za tím nehledali něco víc a zbytečně se neděsili více, než je nutné. Asteroid má proletět kolem Země asi ve vzdálenosti 40 milionů kilometrů, takže se opravdu nemusí nikdo bát, že by Zemi minul zase tak těsně jako někteří jeho vesmírní kolegové.
 

Autor: bin

Diskuze