Steve Jobs a Mark Zuckerberg - 1
Zdroj: Profimedia
Neposlouchal...

Steve Jobs před smrtí varoval Marka Zuckerberga kvůli Facebooku. Došlo na jeho slova!

Skandál společnosti Facebook nabírá na obrátkách. Zuckerberg přichází o miliardy korun. A nejhorší na tom je, že na celý problém upozorňoval už v roce 2010 Steve Jobs. Možná si měl tehdy mladý miliardář tahle slova zapamatovat.

Facebook, za jehož vznikem stojí slavný Mark Zuckerberg, zažívá poslední týdny obrovský skandál. Společnost přichází o miliardy. A nejhorší na tom je, že to předvídal samotný zakladatel jiné úspěšné společnosti, Steve Jobs, který na to upozorňoval už před lety...

Společnost Facebook společně s Cambridge Analatica čelí obvinění ze zneužívání dat svých uživatelů. A nejvíce pobuřující na tom je, že uživatelé neměli ponětí, jak moc Facebook narušuje jejich soukromí a jaká bere osobní data. Představte si, že Facebook ví, komu voláte, s kým si píšete, a nebo jaké máte fotky v telefonu. A to aniž byste tyto choulostivé informace vědomě sdíleli.

Steve Jobs tušil, že tohle může být jednou velký problém. Se současným skandálem tak na internetu koluje video z roku 2010, kde Jobs mluví na jedné konferenci o tom, jak je důležité, aby se společnosti uživatelů řádně ptali na využívání jejich dat. Shodou okolností byl na této konferenci přítomen i Mark Zuckerberg. Jak to ale vypadá, Jobsova slova si k srdci příliš nevzal. Teď ho čeká oficiální podání vysvětlení před americkým kongresem.

Autor: bin

Diskuze