Americký pitbul
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Prásk.tv

Štěně pitbula chránilo děti před jedovatým hadem, samo zahynulo

Jako neohrožený ochránce se před pár dny zachoval Zeus, osmiměsíční štěně pitbula. Chlupáč totiž bránil dvojici chlapců před jedovatým korálovcem. Had ho ovšem čtyřikrát uštknul a nedokázali mu pomoct ani veterináři.

Neohrožený Zeus chránil bratry Oriona a Orileyho, děti svého majitele, když v pondělí před rodinným domem na Floridě čistili misku na vodu, píše britský Daily Mail.

 

Děti prý neviděly, že se k nim jedovatý korálovec blíží, Zeus ho ale spatřil a zaútočil na něj. A plaz se bránil. Rodina Richardsonových pokousané štěně okamžitě odvezla k veterináři, ale i po nasazení protijedu bylo zvíře v kritickém stavu a o den později Zeus vydechl naposledy.

 

Otec chlapců Gary Richardson teď o psíkovi, který s rodinou žil od ledna, mluví jako o tom nejvěrnějším, kterého kdy poznal a věří, že právě díky němu jsou jeho chlapci stále naživu.

 

Rodina se o příběh podělila na internetu a zároveň založila on-line sbírku, která má pokrýt vysoký účet od veterináře, který se uštknuté štěně pokoušel zachránit.

 

Jak (ne)vybírat psa: Drsný příběh, který vám otevře oči
DOJEMNÁ GALERIE: Důkaz, že psi jsou nejoddanější zvířata na světě

 

Autor: pez TN.cz

Diskuze