Chen San-yuan - 1
Zdroj: Profimedia
Ten má ale výdrž!

Stařík se s vážnou chorobou vyrovnává díky známé hře: Mobilní aplikace mu změnila život! FOTO

Sedmdesátiletý stařík z Taiwanu Chen San-yuan se rozhodl se zákeřnou nemocí bojovat opravdu pozoruhodným způsobem. Patří k nejslavnějším hráčům Pokémon Go na světě.

Vybaven 11 chytrými telefony se každý den vydává Chen San-yuan na projížďku po ostrovní číně - Taiwanu. Dlouhé hodiny jezdí na kole s cílem pochytat co nejvíce pokémonů. Kvůli hře si dokonce na kole vyrobil speciální držák na mobily.

Stařík vydrží hrát až 20 hodin v kuse, což je v jeho věku opravdu obdivuhodné. Hra mu prý pomáhá vyrovnat se s Alzheimerovou chorobou, napsal web BBC. Od chvíle, kdy se Chen od svého vnuka o hře s rozšířenou realitou dozvěděl, pohltila ho a začal hrát.

Postupně se vybavil 11 smartphony a přenosným zdrojem energie, díky kterému je schopen vyrážet na dlouhé cesty kolem celého ostrova. Každý měsíc ho prý lov pokémonů vyjde na přibližně 28 700 Kč. Je to tedy docela drahá sranda, ale Chen je z hry nadšený.

Hra na principu takzvané rozšířené reality, kdy se ve skutečném světě objevují postavičky, které skrze mobil s GPS hledáte ve skutečném světě, vznikla předloni a největší popularitu zaznamenala v prvních měsících po svém spuštění. Do dnes můžete na ulici potkávat mnoho lidí s mobilním telefonem v ruce, kteří na ulici loví příšerky z nejznámějšího japonského anime.

Strýček Pokémon, jak se Chen říká na sociálních sítích, si plánuje pořídit ještě další čtyři telefony,aby jich měl celkem patnáct. Novinářům říká, že díky hře získal nové přátele, poznává nová místa a lépe snáší svou nemoc - Alzheimerovu chorobu. Jediný problém, s kterým se během hraní pořád nedokázal vyrovnat je, že mu po 20 hodinách hraní dojde baterie.

Autor: mk

Diskuze