Nový Lví král - 5
Zdroj: Profimedia
Prásk.tv

Stačilo málo a Scara mluvil Sherlock Holmes: Co jste netušili o Lvím králi

Nově v kinech můžete vidět nejmladší verzi Lvího krále. Notoricky známá pohádka je na plátno promítána pomocí speciálních filmových technologií, kdy postavy vypadají jako hrané. Diváky tak ohromuje efekty a dojímá svým příběhem. Přinášíme vám sedm věcí, které jste o filmovém trháku Lví král možná netušili.

19 fotek
Příběh Lvího krále se odehrává v africké savaně. Právě tam se narodil malý lví princ Simba, jenž má převzít vládu po svém otci Mufasovi. Ne všichni mu to ale přejí. Jak se popere s nepřízní osudu, můžete zjistit v kinech už teď.

Kvůli Scarovi, nepřejícímu strýci, skončí Simba, budoucí panovník všeho živého, ve vyhnanství. Simba se pak musí složitě vracet domů, aby se stal tím, kým je mu souzeno se stát. Nabídku namluvit Scara dostal Benedict Cumberbatch, který se proslavil rolí Sherlocka Holmese v britském seriálu. Odmítl to.

Režisér snímku je Jon Favreau. Se studiem Disney už spolupracoval podruhé. Poprvé na snímku Kniha džunglí (2016). Jon Favreau není jen režisérem, ale i hercem. Čeští diváci si ho mohou pamatovat ze seriálu Přátelé, kde hrál bohatého přítele Moniky Gellerové, Peta Beckera

Prvotní animovaný snímek Lví král byl vysílán v roce 1994. Už tehdy se na něm podíleli James Earl Jones jako hlas Mufasy, Hans Zimmer jako skladatel a Elton John a Tim Rice jako skladatelé ústřední písně. Jsou také jediní z původní party, kteří spolupracovali na nejnovější verzi filmu.

Poté, co Scara odmítl namlouvat Benedict Cumberbatch, byl dabing nabídnut Chiwetelovi Ejioforovi. Ten režiséra uchvátil ve filmu Doktor Strange.

Film Lví král, uveden roku 1994, získal Oscara za píseň Can You Feel the Love Tonight (Elton John, Tim Rice) a původní soundtrack (Hans Zimmer). O tři roky později se začalo hrát divadelní představení na Broadwayi a získalo celkem šest cen Tony. Dosud mělo 9 000 repríz.

Role sebevědomé lvice Naly se s grácií zhostila Beyoncé. „Když přemýšlíte o tom, koho byste opravdu rádi viděli v roli Naly, zejména co se týče jejích hudebních čísel, zjistíte, že Beyoncé se nachází o třídu výše než většina ostatních,“ popisuje Favreau, jak se rozhodoval.

Ve filmu zazní Scarova píseň Be Prepared. Původně však ve filmu neměla být. Vedení studia Disney se obávalo nežádoucí kontroverze, jelikož je založena na nacistickém propagandistickém snímku Triumf vůle (1935). Fanoušci a filmoví kritici rozhodnutí kritizovali, a tak byla ikonická píseň do snímku vrácena.

Autor: Han

Diskuze