Dva mladíci žebrali v Thajsku - 1
Zdroj: facebook.com
Jak jen mohli?

Stačila jediná FOTKA a nenávidí je celé Thajsko: Nehorázná drzost mladých turistů!

Pokud nemáte peníze na cestování, zkuste na to jít chytře, jako dva drzí turisté, kteří spustili vlnu nevole obyvatel v thajském Phuketu.

Dvěma mladíkům zřejmě během cesty Asií došly peníze a tak se rozhodli, že si nějaké seženou. Usadili se na místním tržišti a žádaly o příspěvek na cestování. Většina Thajců hovoří o vrcholu drzosti a místní úřady potvrzují, že podobné případy v zemi od loňska narůstají.

Se svým kamarádem se nedávno pohodlně usadili na rušném tržišti Samkong Market na ostrově Phuket a žádali kolemjdoucí o peníze na podporu jejich cestovatelské vášně. "Jmenuji se Alex. Cestuji po Asii už patnáct měsíců a bohužel se mi došly úspory, ale já zůstávám pozitivní. Rád bych vás požádal o laskavost, abych si splnil svůj sen o cestování. Přispějte mi na cestu. Děkuji," zněla jeho prosba, kterou přednášel v v angličtině i v thajštině.

Fotografie obou mladíků se vzápětí objevila na Facebooku a spustila obrovskou kritiku ze strany Thajců. Nechápou, jak je možné, že někdo, kdo má prostředky na to, aby proletěl polovinu světa, nakonec žádá o peníze obyčejné lidi na ulici.

"Zdá se, že jim to funguje. Přispívají jim nejen domácí, ale i turisté," píše jeden z uživatelů. Další zase uvedl, že muž v bílém tílku prosící o peníze mu je povědomý a viděl ho i na jiném místě. Narůstající počet podobných případů potvrdily i oficiální zdroje. Na některých hraničních přechodech už dokonce musí turisté kromě víz dokladovat i finanční hotovost.

Autor: mk

Diskuze