Finlay Church - 4
Zdroj: facebook.com
Neuvěřitelný bojovník

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Chlapec umíral na rakovinu. Před smrtí napsal dopis, který vás rozpláče

Osud dokáže být hodně krutý a nevybírá si, komu dá šanci na život a komu ne. Jedenáctiletému Finlayemu lékaři našli nádor na mozku, a pro chlapce tak začal těžký boj.

10 fotek
Finlay Church byl normální dítě jako každé jiné. Byl slušně vychovaný, veselý a ve škole mu učení nejen šlo, ale bavilo ho. Jenže chlapec začal mít zdravotní problémy, především silné bolesti hlavy, které se neustále zhoršovaly. Po řadě vyšetření přišli lékaři na to, že má Finlay nádor na mozku. Jeho naděje viděli špatně, protože rakovina byla již v pokročilém stádiu.

Finlay se zachoval statečně, a našel v sobě neskutečnou sílu a odvahu. Se zákeřnou nemocí bojoval několik let. Jeho život se proměnil v hodiny strávené chemoterapií, neustálými odběry a vyšetřeními. V nemocnici trávil víc času než doma. Ale léčba nepřinesla žádné výsledky, a rodina tak musela vyslechnout krutý ortel. Finlay sám cítil, že už jeho tělo dlouho nevydrží. Proto se rozhodl napsat dopis, který měl být památkou na malého chlapce, který bojoval ze všech sil za svůj život.

"Nemohl mluvit o umírání. Slova a emoce vložil do slov, které diktoval svojí tetě Claire. Ta všechno napsala. Finlay nám takhle řekl, jak moc nás miloval. Přiznal strach ze smrti a rakoviny a mluvil o tom, jak mu nemoc změnila život. Otevřela mu v některých věcech oči, ale zároveň mu brala to nejdůležitější - život," řekla maminka Penny pro DailyMirror.

Ve svém dojemném dopise mluvil Finlay o tom, co prožíval v průběhu nemoci. Bolest, strach a obavy z toho, kdy se mu udělá zle, nebo kdy nastane ta osudná chvíle. Neopomněl děkovat za lásku a podporu rodiny a přátel, kteří při něm stáli v těch nejhorších chvílích. Také psal o tom, co má rád a kým vždycky byl a bude. Jeho slova dojímají k slzám, protože číst slova dítěte, které si uvědomuje blížící se smrt, je hodně emotivní. Čtyři dny na to, co Finlay dokončil svůj dopis, zemřel.

Autor: lor

Diskuze