Tom Anderson - 1
Zdroj: Instagram
Mladý a šikovný

Pamatujete na zakladatele a „prvního přítele“ na MySpace? Takhle teď miliardář vypadá!

Předchůdcem facebooku byla sociální síť MySpace. Mnozí si jistě pamatují tuto síť stejně jako spoluzakladatele Toma, který se stal prvním přítelem každého uživatele. Za pouhé dva roky Tom byznys úspěšně prodal a stal se v pouhých 35 letech miliardářem! A co dělá nyní?

10 fotek
Sociální síť MySpace založili Tom Anderson a Chris DeWolf ve Spojených státech v roce 2003. A záhy se stal největším komunikačním a nejznámějším serverem na světě, jehož nejsilnějším obdobím byl přelom roku 2007/2008. Kromě klasických profilů tam lze najít profily známých osobností, má svůj Instant Messenger MySpace IM, chat, diskuzní skupiny, blogy nebo seznamku.

Za dva roky od vzniku sítě prodal spoluzakladatel Tom svůj podíl společnosti News Corporation mediálního magnáta Ruperta Murdocha za neuvěřitelných 580 milionů dolarů (14 miliard korun). Bylo jasné, že má až do důchodu vystaráno, i když ve firmě fungoval ještě čtyři roky. Pak definitivně odešel, vzdal se úspěšné kariéry a rozhodl si užívat život.

V pouhých 35 letech se mladý miliardář začal věnovat cestování po celém světě a jeho hlavní vášní je fotografování. A tím tak dráždí na sociální síti méně úspěšné jedince. MySpace funguje dodnes, ačkoliv byl převálcovaný fenoménem facebook. Toma to však netrápí, ten určitě tvoří zase nějakou zajímavou fotku, aby provokoval „přátele".

 

 

Autor: ham

Diskuze