Tipy pro lepší spánek - ponožky
Zdroj: Thinkstockphotos
Rada nad zlato

Spíte v ponožkách? Podle odborníků děláte dobře!

Někdo spí s bosýma nohama, někdo raději s ponožkami. Teď v zimě nejlépe s teplými huňatými. Ale je dobré, abyste ponožky nosili i do postele? Neurolog tvrdí, že je to přímo výborná volba!

Neurolog Jan den Heijer zkoumal, zda je dobré spát s ponožkami či nikoliv. Jeho výzkum ukazuje, že nošení ponožek do postele zlepšuje noční spánek. To je důvod, proč neurolog radí svým pacientům s problémy spánku, aby nosili do postele ponožky.

"Rozhodně to stojí za to. Teplé nohy usnadňují usínání. Pro dosažení dobrého spánku musí být tělesná teplota nízká, zatímco teplota pokožky musí být vysoká. To je také důvod, proč spíme pod dekou," říká den Heijer.

Provedl výzkum. jeho účastníci rychleji usínali, když na sobě měli ponožky, a tak měli nohy v teple. Ale pozor, nohy musíte mít zahřáté už předtím, než si ponožky oblečete. Pokud si navléknete ponožky na studené nohy, izolují zimu a nohy se nezahřejí. Nejdříve musíte tedy zahřát nohy, až poté navléci ponožky.

Další důležitou poznámkou je, že bychom měli nosit volnější ponožky - takové, které nemají příliš utaženou gumu. Může to znesnadňovat proudění krve.

Autor: mk

Diskuze