Kardinál Miloslav Vlk
Zdroj: Profimedia
Držíme palce!

ŠPATNÉ ZPRÁVY: Kardinál Vlk potvrdil, že má rakovinu plic s metastázemi do kostí!

Kardinál Miloslav Vlk (84) na svých webových stránkách oznámil svůj vážný zdravotní stav – má rakovinu plic s metastázemi do kostí. Čeká ho tak náročná chemoterapie...

Zdravotní stav kardinála Miloslava Vlka je velmi vážný, nicméně dle zpráv zveřejněných na jeho osobní webové stránce přijal zprávu o rakovině s klidem sobě vlastním. Zdravotní problémy kardinála provázejí už od loňského jara.

„Ozývaly se bolesti z opěrného aparátu, které po rentgenech bolestivých kloubů byly označeny jako projevy degenerace opěrného aparátu. Na podzim podstoupil pro tyto potíže lázeňské léčení. Po něm došlo k výraznému zhoršení, kdy dominovala významná bolest a otok levého ramene. I přesto na přelomu listopadu a prosince absolvoval ještě opakovaně „apoštolské cesty” po Evropě. Bolesti byly tak silné, že celkově limitovaly jeho fyzický potenciál. Trpěl závratěmi a stav vygradoval na Štědrý den, kdy byl pozván do mužského fokoláre v Praze Strašnicích na štědrovečerní večeři a poté měl sloužit půlnoční mši ve farnosti Praha Vinoř. Přizvaní lékaři – členové Díla Mariina – konstatovali, že je třeba neodkladně pana kardinála hospitalizovat (...) Po krátkém pobytu ve svém bytě, kde mu byla zajištěna denní i noční péče ze strany členů Díla Mariina, byl opět hospitalizován, podstoupil celotělové PET CT vyšetření a následnou bronchoskopii, která potvrdila tumor plic s metastázemi do kostí. Diagnózu přijal v klidu, a když mu ji sdělovali páni profesoři, byl to on, kdo je podepíral a ujišťoval, že je na správné cestě, protože už vícekrát se mu zdálo, že odejít ,tam´, je to nejsprávnější řešení,“ píše se na kardinálových osobních stránkách kardinal.cz.

Kardinál byl nadšen, jaká vlna solidarity a soucitu se v celém našem národě zvedla a je za to moc vděčný. Držíme palce!

Autor: niž

Diskuze