Prask.tv

Spacey šokoval lidi v muzeu! Recitoval báseň podobnou jeho osudu

Poprvé od zproštění obvinění ze sexuálního obtěžování vystoupil hollywoodský herec Kevin Spacey na veřejnosti. Překvapil návštěvníky římského muzea, kde recitoval báseň současného italského básníka Gabriele Tintiho o starém a zraněném boxerovi. Čeho chtěl Spacey svým kouskem dosáhnout, není jasné.

"Použili mě pro svou zábavu, nakrmeni špinavými věcmi. Život na okamžik skončil," veršoval Kevin Spacey. "Čím víc jsi zraněn, tím jsi větší. A tím víc jsi prázdný. Vydržel jsem nekonečno bezesných nocí. Trávil jsem hodiny a hodiny pocením, aby mě zničili a já jsem padl," básnil herec.

 

Podle webu variety.com byla celá událost neplánovaná zřejmě jeho týmem. Doufali, že na místo dorazí reportéři a udělají s hercem rozhovory. Kevin Spacey četl bázeň před padesáti překvapenými návštěvníky muzea. Poté se ale připojilo více lidí, takže báseň zopakoval. "Snad se všemi na chvíli měl oční kontakt. Bylo to docela děsivé," popsala médiím Barbie Latza Nadeauová.

Kevin Spacey, který v červenci oslavil šedesátiny, získal dva Oscary a šéfoval londýnskému divadlu Old Vic. Jeho hvězda začala stoupat až v roce 1996, kdy získal prvního Oscara za vedlejší roli v kriminálním filmu Obvyklí podezřelí. Jeho kariéru však poškodila série obvinění ze sexuálního obtěžování mužů.

 

Celá aféra vypukla v roce 2017. Herce tehdy obvinil o dvanáct let mladší americký herec Anthony Rapp, že se ho před třemi desítkami let pokusil svést. Spacey řekl, že si na událost nepamatuje, protože byl nejspíš hodně opilý. Rappovi se za nevhodné chování omluvil.

 

Pak přišlo další obvinění z obtěžování, kterého se měl herec dopustit na osmnáctiletém mladíkovi, kterého údajně obtěžoval v baru na ostrově Nantucket, kde muž umýval nádobí.

 

Obvinění strhlo lavinu a následovala další podobná nařčení, například že obtěžoval mladé muže v době, kdy šéfoval Old Vic. Spaceyho z obtěžování obvinilo více než třicet mužů. Celá událost měla velký dopad na jeho kariéru, byl i vyhozen ze seriálu Dům z karet, kde hrál hlavní roli.

 

Herec se vyjádřil, že měl vztahy s muži i ženami, nakonec se ale rozhodl žít jako gay.

 

Před měsícem si Kevin Spacey konečně oddychl. Prokurátor ho zprostil obvinění ze sexuálního obtěžování osmnáctiletého mladíka, více v reportáži:

 

TEST: Poznáte, kdy jde o obtěžování, a umíte se bránit?
Jak napsat básničku?

Autor: mik TN.cz

Diskuze