Ostrava Fashion Weekend 2016 - 8
Zdroj: Jan Poláček
Souboj talentů

Soutěž mladých návrhářů Très Chic Fashion Designer 2016 již zná své finalisty! Kdo se utká o vítězství?

Mladí začínající designéři z České republiky i zahraničí mají v tomto roce jedinečnou příležitost ukázat laické i odborné veřejností své nápady a schopnosti.

Do soutěže „Très Chic Fashion Designer“, pořádané v rámci akce Ostrava Fashion Weekend 2016, se přihlásilo mnoho mladých talentů, jejichž modely hodnotila odborná porota. Ta již vybrala šest finalistů, kteří se zúčastní velkého finále na OFW2016 dne 7. 5. 2016.

Porota v mezinárodním složení (módní návrhářka Beata Rajská, spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová, polský „módní guru“ a autor Fashion Book Poland Piotr Kiljański, fotograf a ředitel krakovské Školy umění a módního designu Jerzy Gawel a úspěšná slovenská fotografka Petra Ficová) po dlouhém a náročném posuzování všech aspektů návrhářské práce rozhodla následovně.

Finalisty TCHFD 2016 se stali (bez určení pořadí): Monika Debowska, Leona Grešáková, Wioletta Jagos, Bartosz Kusnierz, Michal Marek a Tereza Otáhalíková.
Beata Rajská, předsedkyně poroty: „Máme vybráno. Do finálového večera bylo po diskuzích poroty vybráno těchto šest finalistů. U těchto finalistů se porota shodla na kvalitní prezentaci jejich práce – mluvím o připravených materiálech, které zahrnovaly například inspiraci, trendy, střihové zpracování, nafocené portfolio. Věřím, že i skutečnost, kterou finalisté předvedou, bude zajímavá.“

Slavnostní vyhlášení vítěze Très Chic Fashion Designer 2016 proběhne v sobotu 7. 5. 2016 od 19:00 v Trojhalí Karolina, kde se koná celý Ostrava Fashion Weekend. Na místě jsou již přípravy v plném proudu.

Autor: niž

Diskuze