Plačící miminko
Zdroj: Profimedia
Neobvyklé

Soud rodičům zakázal dát dceři jméno, které vybrali: Prý jí může v dospělosti škodit

13. 3. 2018

Někteří rodiče svým dětem dávají mnohdy opravdu podivná jména. A stává se to poměrně často. Už jsme tu měli Lucifera, Broskev, Isis, Jupitera nebo i Kleopatru. Každý má zkrátka jiný vkus a každému se líbí něco jiného. Někdy ale moc rodiče nepřemýšlejí o tom, jak výběrem jména mohou svému dítku do budoucna ublížit, nebo jakým nepříjemným situacím může být vystaveno. A tady je další případ...

Někteří rodiče pro své potomky chtějí klasické a tradiční jméno, zatímco jiní chtějí podivuhodné a jedinečné. Teď si ale představte, že dítěti konečně vybere jméno, ale soud vám řekne, že není legální ho pro dítě použít. To se nyní stalo páru ve Francii.

Rodiče svou dcerku chtěli pojmenovat Liam. Samotné jméno samozřejmě není nijak neobvyklé, ale francouzská vláda měla problém s tím, že si vybrali tradiční chlapecké jméno pro dívku. Obávali se, že by to "pravděpodobně znamenalo riziko sexuálního zmatku", uvádí The Local. Státní zástupce uvedl, že jméno je "v rozporu se zájmem dítěte a mohlo by dívce ublížit ve společenských vztazích". Soudci doporučil, aby jméno rodičům zakázal použít.

Soud rodiče vyzval, aby dceři vybrali jiné jméno. Rodiče nyní proti rozhodnutí bojují a snaží se podniknout právní kroky k tomu, aby jim bylo jméno pro dítě schváleno. Do té doby odložili křest. Francie je známa tím, že je velmi přísná, co se jmen pro děti týče. Soudní jednání zde nejsou neobvyklá. V minulosti zde bylo rodičům například zakázáno pojmenovat své děti Nutella, Strawberry nebo Manhattan.

Nejoblíbenější jméno pro holčičky? Vládne 25 zemím a boduje i v Česku
Praštěná jména dětí celebrit

Autor: mk

Diskuze