Michal Viewegh a Veronika Vieweghová
Zdroj: Profimedia
Jdou od sebe

Šokující konec zkoušeného vztahu: Jakmile se Viewegh uzdravil, čeká ho rozvod

V Česku není úspěšnějšího spisovatele, než je Michal Viewegh (53). V osobním životě to však nemá snadné. Po boji s vážným zdravotním problémem ho čeká partnerská rozlučka.

Spisovatel přiznal rozvod v rozhovoru, který poskytl idnesu po autorském čtení v Ostravě. Na přímý dotaz, co je pravdy na tom, že se s manželkou Veronikou rozvádí, spisovatel odvětil, že je to pravda a že to nemůže vyvrátit.

Detaily pochopitelně přidat nechtěl s tím, že je to jeho soukromá věc. Přiznal nicméně, že to rozhodně nebere jako nový začátek nebo start s čistým štítem. "Beru to jako životní prohru a věc, která mě bude stát obrovskou spoustu sil," povzdechl si Viewegh.

Spisovatel nicméně tvrdí, že i když po prasknutí aorty z roku 2012 stále není fit, rodina mu prý stále významně pomáhá. "I má žena mi pomáhá, to musím přiznat, nerozcházíme se ve zlém, dodneška je mi velkou oporou," řekl Viewegh.

Přejeme oblíbenému autorovi, aby životní skok zvládl v pořádku. A aby mu z jeho majetku také něco zbylo. S Veronikou se brali v roce 2002. Má dcery Michaelu, Sáru a Barboru.

Autor: pul

Diskuze