Šváby na letišti - 1
Zdroj: Profimedia
Cenný náklad

Celníci na letišti kontrolovali kufr manželského páru. Když ho otevřeli, zůstali v šoku!

Celníci po celém světě ročně odhalí statisíce případů pašování. Nejčastěji jde o drogy, anabolika, chráněné živočichy a rostliny i padělky značkového zboží. To, co objevili nyní, ale šokovalo i ty nejzkušenější celníky!

Zaměstnanci letiště Guangdong během předletové prohlídky našli živé šváby uvnitř plastového kontejneru, který patří staršímu čínském párů. Ten byl umístěn do obyčejného kufru. Během rutinní rentgenové prohlídky si pracovníci letištní kontroly všimli, že je v kufru něco divného.

Jakmile zaměstnanci otevřeli víko kufru, vylezl z něj živý šváb. Během prohlídky objevili kontejner, uvnitř kterého bylo asi 200 živých švábů. Kufr patřil staršímu manželskému páru z Číny. Muž vysvětlil, že jeho manželka používá šváby jako lidový prostředek na problémy s pokožkou. Šváby roztluče a přidá do krému na obličej.

Tentokrát to ale žena bude muset zvládnout bez svého zázračného krému. Zaměstnanci letiště jim nedovolili si kufr na palubu letadla vzít.

Není to ale poprvé, kdy se na bezpečnostní kontrole objevila zavazadla s neobvyklým obsahem. V říjnu na nádraží v čínské provincii Če-ťiang se muž pokusil propašovat do vlaku kufr, ve kterém měl padesát živých hadů.

Autor: Iri

Diskuze