Eduardo Berizzo - 1
Zdroj: Profimedia
Bude to boj

Známý fotbalový trenér oznámil hráčům, že má rakovinu! Pak se stal ZÁZRAK

Tyto scény moc dobře známe z amerických filmů – trenér promlouvá srdceryvně ke svým hráčům. Jenže tentokrát řeč Eduarda Berizza byla srdceryvnější, než by kdo čekal. Oznámil totiž, že má rakovinu prostaty. A pak došlo na skutečný zázrak!

Neuvěřitelný příběh se odehrál ve španělské Seville, kde místní fotbalový klub nastoupil k zápasu základní skupiny Ligy mistrů a soupeřem jim byl anglický prvoligový šampión Liverpool. Nikoho proto nepřekvapilo, že už po půl hodině hosté vedli 3:0. Ani po přestávce nikdo po sevillských fotbalistech žádný zázrak nečekal. Jenže zázrak se opravdu stal!

Bohužel však důvod, který dokázal místní fotbalisty motivovat k jednomu z nejlepších výkonu v historii klubu, nebyl vůbec radostný. Trenér Eduardo Berizzo jim totiž podle serveru liverpoolecho o přestávce oznámil, že má rakovinu. Fotbalisty to dost šokovalo, zároveň je to ale přimělo k tomu, aby předvedli nejbrilantnější výkon a svému trenérovi tak aspoň trochu vyjádřili svou podporu. Úplně otočili chod celé hry a zápas skončil remízou 3:3!

Krátce po zápase fotbalový klub Sevilla vydal oficiální prohlášení, ve kterém stojí: „Následující vyšetření ukážou, jaký postup bude potřeba zvolit. FC Sevilla plně stojí za trenérem a přeje mu brzké uzdravení.“ Je jasné, že největší bitvu svého života má trenér Sevilly ještě před sebou, není však pochyb o tom, že snaha jeho svěřenců, obdiv fanoušku a celkově tento zápas je pro Eduarda Berizza tou nejsilnější motivací k uzdravení!

Autor: Iri

Diskuze