Těhotenství
Zdroj: Profimedia
Kdo by to byl řekl...

ŠOK: Libujete si během těhotenství v líčení a parfémech? Nebudete dobrý rodič!

Ženy pozor! Používáte během těhotenství parfém a další kosmetiku? Může to mít velmi neblahý vliv na mateřské pudy. Čtěte, čemu a proč se vyvarovat!

Každá žena se chce líbit a hezky vonět.To nelze mít někomu za zlé. Ani během těhonteství se většina žen nevzdá svých oblíbených zkrášovadel, jenže to asi ještě nikoho nenapadlo, s čím vším si zahrává. Povězte samy, tušily jste snad, že obyčejný parfém užívaný v těhotenství může zásadně ovlivnit to, jakou budete matkou?

V případě, že jste muž, štěte dál i vy, abyste věděli, proč není nejlepší nápad například dávat své těhotné partnerce k Vánocům, nebo narozeninám parfém. Dekorativní kosmetika včetně parfémů totiž obsahuje jednu v tomto případě zásadní látku, jež se nazývá bisfenol. Američtí vědci z Univerzity v Massachusetts se dlouhodobě zabžvali výzkumem toho, jaký má bifenol vliv na chování matek k jejím mláďatům.

Výzkum dělali na myších a ukázalo se, že v důsledku špatné péče umíralo 10 % všech mláďat. Matky byly ve stresu a projevila se u nich i hyparkativita, z čehož pramení i nesoustředěnost.Výzkum tedy zjistil, že i při poměrně slabém styku s bifenolem, jež je obsažen v mnoha běžných kosmetických produktech, ztrácí matka přirozenou schopnost přizpůsobot se svému dítěti a jeho potřebám. Špatné účinky na lidské zdraví však u této látky prokázány nebyly, takže se nejen v kosmetickém průmyslu s velkou oblibou využívá. Otázkou je, na jak dlouho.

Autor: bin

Diskuze