Marihuana
Zdroj: Profimedia
Pozor na to

ŠOK: Dáváte si často trávu? Pak vás překvapí tyto tělesné změny!

Důsledky mariahuany jsou i v 21. století stále nedořešenou záhadou. Má tráva negativní či pozitivní dopad na lidské tělo? Jak se to vezme!

Vědci z jižní Austrálie zveřejnili výsledky dlouhodobého univerzitního výzkumu a přišli na to, že pravidelné uživatele marihuany potkají v průběhu života celkem zásadní změny tělesné stavby. O jaké části těla jde?

Ten kdo si pravidelně dopřává jointa, by měl podle Australanů očekávat v průběhu let tužší ramenní klouby. Na druhou stranu, až nepochopitelně, má marihuana pomáhat ohebnosti loktů a kolenou, které fungují během chůže rychleji u uživatelů marihuany.

Na druhé straně je ale zajímavé také to, že se neprokázalo, že by marihuana měla vliv na neurologické funkce a rovnováhu těla, jako je tomu poměrně často i u menšího množství požitého alkoholu. Stejně tak dodnes není prokázaná stejná škodlivost kouření marihuany jako u cigaret. V tomto směru se názory také liší. Tráva totiž na rozdíl od cigaret v některých legálních případech dokonce pomáhá. A to ne tolik její kouření, ale jako přísada různých mastí a dalších lékarenských produktů.

Autor: bin

Diskuze