Nemocniční pacient - 1
Zdroj: facebook.com
Poslední přání

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Muž umíral na nemocničním lůžku. Jeho poslední přání vás vezme za srdce!

Přemýšlet o tom, jaké by bylo naše poslední přání na smrtelné posteli, je zajisté velmi depresivní záležitost a obyčejně nad ní raději neuvažujeme. Příběh starého pána z Dánska však mnohé k těmto myšlenkám zavede. Jeho poslední přání bylo totiž tak trochu nečekané...

Carsten Flemming Hansen byl ve svých sedmdesáti pěti letech přijat do dánské fakultní nemocnice kvůli závažnému zdravotnímu onemocnění. Bylo mu nalezeno aneurysma na aortě a operace už nebyla možná, protože aneurysma prasklo. Pan Hansen ani netušil, jestli mu zbývají dny nebo hodiny. Přemýšlel tedy, co by ještě naposledy rád udělal. Většina lidí si v takovém případě vzpomene na rodinu, oblíbené místo nebo zamilované jídlo. Pan Hansen své poslední přání viděl trochu jinak.

Zdravotní sestru požádal, jestli by si nemohl zapálit svou poslední cigaretu a dát si sklenku bílého vína při západu slunce. A sestřička neváhala a vše zařídila přesně tak, jak si muž přál. Ačkoli v nemocnici platí přísný zákaz kouření, starému pánovi byla udělena výjimka. Při západu slunce ho s celou jeho postelí odvezli na nemocniční balkon a zařídili bílé víno i cigarety.

„Byla to taková útulná a uvolněná atmosféra. Samozřejmě, že příbuzní byli ovlivněni faktem, že muž umírá, a byli smutní. Ale bylo to příjemné a byl tam i humor,“ prozradila zdravotní sestra, která mužovo poslední přání zrealizovala.

Autor: ryn

Diskuze