DJ - 1
Zdroj: Profimedia
To neprojde...

Chtěl si založit účet na Facebooku! Kvůli jeho neuvěřitelnému jménu to sociální síť zakázala

Starý a zdravotně znevýhodněný muž chtěl udělat dnes již zcela běžný počin, zaregistrovat se na Facebook. Jenže netušil, že jeho jméno mu bude činit takové obtíže!

4 fotky
Jméno si povětšinou člověk nevybere, pakliže se nenechá v průběhu života přejmenovat. Pětapadesátiletý muž si chtěl založit účet na nejslavnější sociální síti na světě jako běžný uživatel. Jenže kvůli jeho jménu mu Facebook přístup zamítl. Jednoduše, jeho jméno dle sociální sítě nesplňuje kritéria pro registraci a porušuje tak stanovené podmínky a práva. Chudý postarší muž se těšil, že se takto spojí snáze se svou rodinou, na kterou už ztratil kontakty.

V roce 2008 byl muž nucen změnit si v rodné listině jeho jméno, aby tak chránil sám sebe. Vzhledem k faktu, že se dříve živil jako DJ a muzika ho těšila, zvolil právě jméno DJ Nyní ale již nic hudebně nepropaguje. Přesto Facebook jeho jméno zamítl, protože v sociálních médiích není povoleno. Facebook si myslí, že mužovo jméno je falešné, a že se chce propagovat a prodávat sám sebe jako další Alesso. Pro muže se tak jeho vlastní jméno stává nepřekonatelnou překážkou, alespoň pokud jde o zaregistrování se na sociální síť.  

DJ je osamělý nemocný muž, který žije sám bez své rodiny. Revmatoidní artritida ho zcela upoutala na invalidní vozík. Nešťastný pán dokonce již zaslal společnosti i svůj řidičský průkaz jako důkaz o své totožnosti a tedy o tom, že jeho jméno je opravdu skutečné. Jenže Facebook jeho jméno i nadále považuje za nepřijatelné a také mu tyto výtky byly náležitě „vysvětleny“ v e-mailu, který muži přišel jako odezva na jeho žádost o zpřístupnění k síti. Marně! To je opravdu smutné!

 

 

Autor: ham

Diskuze