Ezmai Beasley - 6
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj
Chudák holčička...

ŠOKUJÍCÍ PŘÍBĚH: Batole přišlo kvůli lékařům o oko. Pak přišla mnohem horší zpráva!

Malé Ezmai bylo teprve devět měsíců, když se maminka začala strachovat o její zrak. Bohužel na diagnózu si rodina musela počkat neuvěřitelných osmnáct měsíců.

5 fotek
Stephanie Beasley z Tamworthu se o zrak své dcery začala poprvé strachovat, když jí bylo devět měsíců. Teprve, když holčičce byly dva roky, tak doktoři sdělili rodině špatnou zprávu, a to, že má dívka nádor v oku, který je nutné ihned odstranit.

Maminka dívky teď spolupracuje na charitativní kampani Childhood Eye Cancer Trust, která se snaží o rychlejší diagnózu retinoblastomu, což je vzácná forma rakoviny. Charita uvedla, že 21 % dětí s retinoblastomem čeká na diagnózu šest a více měsíců.

"Ezmai měla líné oko. Mluvili jsme s dětskou lékařkou a vzali jsme ji na vyšetření, kde nám doporučili, abychom přišli za šest měsíců. Mé instinkty mi však radily, že s dcerou je něco v nepořádku. Nikdo mi však nevěřil a cítila jsem se jako blázen. Nakonec jsme se dostali do dětské nemocnice v Birminghamu, a tam nám bylo řečeno, že Ezmai má nádor v oku. Dozvěděli jsme se, že Ezmai byla celý rok na jedno oko slepá," svěřila se matka pro DailyMirror.

Následovala operace, která Ezmai odstranila nádor. Nyní nosí umělé oko. "Ezmai se s nemocí vypořádala skvěle. Ona je velmi energická a ráda si hraje. Operace ji vůbec nezměnila, samozřejmě byla nejdříve nesvá, ale druhý den si už hrála v nemocniční herně a byla spokojená."

Mezi symptomy retinoblastomu patří neobvyklý bílý odraz v oku, který je nejlépe viditelný na fotografiích. Retinoblastom se může projevit také šilháním, změnou barvy duhovky nebo zanícením oka. "Podívala jsem se na starou fotku Ezmai z Vánoc 2014, a až teď jsem si všimla bílého odrazu v oku. V té době jsme samozřejmě vůbec neměli tušení, že se jedná o rakovinu," dodává Stephanie.

Autor: DyA Prásk.tv

Diskuze