Jarmila Šuláková
Zdroj: Profimedia
R.I.P.

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřela národem milovaná královna lidových písní! Jarmila Šuláková podlehla krátké nemoci

Zpěvačka z Valašska se proslavila jako interpretka lidových hitů a rozdávala radost všude okolo. Nyní ale přichází drsná rána osudu - Jarmila Šuláková v sobotu v nemocnici zemřela.

Skupina Fleret, se kterou zpěvačka v posledních letech vystupovala, zveřejnila na svých facebookových stránkách informaci o úmrtí známé zpěvačky proslulé lidovými šlágry, které se díky ní staly mezi lidmi oblíbenými. Na svém Timeline profilu napsali: "Odešla legenda. R.I.P. Jarmilko!". To stačilo k tomu, aby se nejen celá Morava dozvěděla, co smutného se přihodilo.

Jarmila Šuláková se narodila ve Vsetíně v roce 1929. Moravské folklórové písně jako Beskyde, Beskyde, A já bych sa vdávala, nebo A vy páni muzikanti zásluhou jejího zvučného hlasu zlidověly mezi fanoušky ještě více.

Zpívala v různých souborech již od školních let. Od roku 1952 byla sólistkou Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN), s nímž absolvovala stovky vystoupení jak v tehdejším Československu, tak i v zahraničí. Před svojí smrtí byla kvůli krátce, ale zničující nemoci upoutána na nemocniční lůžko. Optimismus a dobrou náladu prý ale rozdávala až do svých posledních okamžiků! Upřímnou soustrast.
 

Autor: bin

Diskuze