Vladimír Brabec - 3
Zdroj: Profimedia
Odchod hvězdy

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel major Zeman! Vladimír Brabec ukončil svou životní pouť

V pátek v pozdních hodinách přišlo smutné oznámení. Herec a představitel legendárního majora Zemana Vladimír Brabec ( †82) zemřel. Na sociální síti to oznámila jeho vnučka.

Seriálová postava majora Zemana se zapsala no paměti všech, kteří sledovali televizi v dobách socialismu. Tato role nejvíce proslavila herce a dabéra Vladimíra Brabce. Herec ale v pátek večer nečekaně zemřel.

Smutnou zprávu oznámila na Instagramu hercova vnučka Léna Brauner, jak oznámil Blesk.cz. „Večer ukončil svou životní pouť Vladimír Brabec. Vzpomeňte si na společně prožité chvíle. Popřejte svobodu a mír jeho duši,“ napsala do smutečního oznámení Brabcova vnučka. Brabec zemřel v podvečer v sanatoriu Na Pleši. „Zemřel stářím v rodinném kruhu,” řekla ještě poté pro ČTK. Upřímnou soustrast rodině...

Herec Vladimír Brabec vystudoval pražskou DAMU. Krátký čas pak měl angažmá v Mostě, brzy se však dostal do Národního divadla v Praze, které opustil až v roce 1994. Od té doby stále angažmá neměl, hostoval v různých divadlech. Přesto, že za svůj život měl nespočet filmových a divadelních rolí, nejvíce se divákům do srdcí a paměti zapsal právě jako major Zeman. Herec ale jeden čas účinkoval také v seriálu Ulice, kde si zahrál Jiřího Kreuzera staršího, otce seriálového Jiřího (Otakar Brousek ml.) O toho se starala ještě v té době Simona Pavlicová v podání Pavly Tomicové.
 

Autor: bin

Diskuze