Aleš Juchelka
Zdroj: Profimedia
Trvalo to roky...

Smutek a zoufalství známého moderátora: Syn ( †10) mu umíral před očima! Lékaři nemohli nic dělat

Bývalý moderátor Aleš Juchelka (42) zažil to nehorší, co se může přihodit v životě milujícího rodiče. Před časem zemřel jeho milovaný syn Oliver. O tom, že ale na světě dlouho nebude, věděl už roky dopředu...

3 fotky
Když malému Oliverovi byly čtyři roky, začal se chovat velmi neobvykle. „Začal být strašně hyperaktivní. Přestal spát. Bylo to strašně těžké období. Ale pořád to byl radostný a šikovný kluk, který se učil nové věci,“ řekla podle informací Blesku moderátorova manželka Tereza.

Když s ním šli kvůli tomu k doktorovi, rozhodně nečekali tak krutou diagnózu. „Až najednou volali z fakultní nemocnice v Ostravě a řekli takový dlouhý název – mukopolysacharidóza typu III. A rovnou nám oznámili, že nám domluvili schůzku v nemocnici v Praze, kam musíme jet,“ prozradil moderátor.

Když přijeli do nemocnice, dozvěděli se, že je to hodně vážné. Chlapec trpěl chorobou, která je neléčitelná. „Tam nám řekli, že Oliver přestane chodit, mluvit a že zemře... A poslali nás zase domů. Dva roky jsme nebyli schopní o tom mluvit,“ vzpomíná smutně Juchelka, který je dnes ředitelem marketingové společnosti.

Kritická chvíle přišla, když se rozhodli připravit na blížící se chlapcovu smrt jeho sourozence. „Říkal jsem jim s Terezkou, že Oliver pravděpodobně za několik let zemře, že nevíme, kdy to bude, ale ta jeho nemoc je strašně vážná. A že chceme, aby to věděli, a pokud budou mít jakékoliv otázky, ať se nás zeptají,“ dodal moderátor.

Loni v červenci se pak smutná prognóza naplnila. Smutnou zprávu se dozvěděl od manželky Terezy. „Ráno za mnou přišla do ložnice, že už se to stalo. Řekla jenom jedno slovo, a to bylo už,“ svěřil se Juchelka se smutnou vzpomínkou.

 

Autor: bin

Diskuze