Jack Kane - 1
Zdroj: facebook.com
Vždy může být hůř i lépe

Dozvěděl se, že je v posledním stadiu rakoviny, a tak se rychle oženil. Pak mu lékaři řekli šokující zprávu!

Angličan Jack Kane (23) z Midlesbroghu byl v nejlepších letech a plný snů, když mu zpráva od lékaře během vteřiny obrátila život naruby. Vyřčená diagnóza - rakovina v posledním stadiu a pár týdnů života donutila mladíka konat. Oženil se v nemocnici se svojí přítelkyní. Jenže pak se karta obrátila...

4 fotky
Jack Kane byl zdravý mladý muž, který chodil do práce, věnoval se horolezectví, rád trávil čas na hokeji a dokonce strávil tři měsíce ve vesmíru. A také chodil tři roky se svou přítelkyní Emmou Clarke, se kterou se znal deset let. Idylický život se však Jackovi začal hroutit pomalu jak domeček z karet, a to když se jednou vzbudil v noci s ohromnou bolestí v zádech. „Nechal jsem to týden být, protože jsem si myslel, že je to skřípnutý nerv. Pokaždé když jsem hýbnul krkem, vystřelovalo mi tisíce jehliček do zad a bolela mě pravá noha," řekl pro britský deník Mirror.

Když se mladíkovy bolesti stupňovaly a nemohl pořádně chodit, navštívil lékaře. Jenže to, co se dozvěděl, mu naprosto vzalo dech. Diagnóza zněla velmi krutě - nádor na páteři a pouhých pár týdnů života. Jack, který v tu dobu ležel v místní nemocnici James Cook Hospital však nechtěl ztrácet ani minutu svého vzácného a krátkého času. Rozhodl se, že svou přítelkyni Emmu požádá o ruku. Oslovil s prosbou zdravotní sestřičku, aby mu pomohla z vozíku a on mohl pokleknout před svojí přítelkyní Emmou. Dojatá dívka souhlasila a ve zrychlenější neformálnějším verzi si řekli za osm dní své ano.

Muž také podstupoval další a další vyšetření, když najednou se přišlo na to, že vlastně žádný nádor na páteři nemá a není tak v bezprostředním ohrožení života. Trpí vzácnou neurologickou poruchu, se kterou se dá žít, i přestože jej nemoc připoutala na invalidní vozík. „Možná už nikdy nebudu chodit, ale v životě jsou horší věci." snaží se Jack brát diagnózu statečně. A nad vodou ho také hlavně drží jeho milovaná manželka, která tvrdí: „Máme jeden druhého, jsme si oporou a nejlepšími přáteli," ukončila Emma těmito slovy neuvěřitelný příběh.

 

Autor: ham

Diskuze