Její hlas je věčný

SMRT JAKO BYZNYS? Podívejte se, jak Česko zareagovalo na smrt Věry Špinarové!

Když umělec odejde na věčnost, okamžitě se zvedají prodeje desek, singlů nebo dokonce filmů. A co se změnilo odchodem Věry Špinarové? Platí i tady pravidlo smrti jako byznysu?

Když se objevila zpráva o náhlé smrti zpěvačky Věry Špinarové, fanoušci byli zdrcení. To dokázala velká účast na jejím pohřbu v Ostravě, kam se dostavilo na tisíce fanoušků v čele s jejími kolegy, jako například Jarkem Nohavicou nebo Marií Rottrovou.

Jenže dost známých a kamarádů Věry Špinarové také chybělo. Na pohřeb v její rodné Ostravě nedorazil třeba frontman Olympicu Petr Janda. Toho ale omlouval koncert na Slovensku a poslaný smuteční věnec. Na smuteční akt nepřijel ani slavík Karel Gott, který za to sklidil od svých fanoušků velkou kritiku. Prý nerad chodí na pohřby – tak aspoň, že se vyfotil s černým deštníkem.

Další kolegyní, u které se fanoušci divili, že nedorazila, byla Lucie Bílá. Kdo chtěl přijít, přišel, účast byla velmi hojná. Ale jako po každém úmrtí umělce začíná růst byznys kolem jeho tvorby. Otevírají se muzea a výstavy s nejrůznějšími slavnými artefakty. Prodej desek zpravidla raketově stoupá a často předčí i dosavadní úspěchy. Posmrtný byznys se tak bude týkat i Věry Špinarové. Jak? Podívejte se na video!

Autor: niž

Diskuze