Nikola V.
Zdroj: TN.cz
Velmi smutné

Nikola V. z tragické nehody u Obrnic: Čeho se s odstupem času nejvíce bojí?

Každý v Čechách určitě jen tak nezapomene na tragickou nehodu, která měla katastrofální následky. Výčitky a strach teď provází přeživší Nikol V. (21). Čeho se ale bojí nejvíce?

Živé vysílání, překračování rychlosti, ale i jízda na červenou a jiné neopatrnosti.. Video, které bylo pořízeno během jízdy dvou dívek z Mostu do Teplic, kdy jedna automobilovou havárii nepřežila a druhá vyvázla s poraněním a otřesem mozku už viděl asi každý z nás.

Nyní Nikola V. (24), jejíž video smrtelné nehody na začátku prázdnin otřáslo Českem, prožívá další hrozné chvilky svého života. Bojí se například shledání s maminkou zemřelé dívky. „Tahle fáze přijde, protože spolu děláme v práci. Setkáme se a mám z toho strach. Nevím, jak na mě bude reagovat. Asi bych jí řekla, že mě to moc mrzí," sdělila pro Blesk Nikola V.

Po této životní lekci, která si bohužel vyžádala lidský život mladé dívky ji provázejí nekonečné výčitky. „Neměla jsem to natáčet. Měla jsem jí spíš říct, ať zpomalí nebo zastaví,“ tvrdí. Z incidentu vyplývá také jedno velké životní ponaučení, které si Nikola uvědomuje. Zároveň vzkazuje řidičům jediné: „Ať lidi neblbnou. Život je jen jeden a někdy může být kvůli jedné vteřině hodně krátký.“

Autoškoly, BESIP i policisté přišli s návrhem, že by video, které dívky pořídily během jízdy, sloužilo jako odstrašující příklad pro budoucí řidiče. To se Nikole nelíbí. „Já s tím nesouhlasím. Chci už mít pokoj. Kdyby se to pořád vysílalo, neměla bych klid nikdy. Každý by na mě pořád koukal, nikdy by to neskončilo.“ Nezbývá nám tedy nic jiného, než se nad činem dvou mladých děvčat zamyslet a být za volantem pozorní a opatrní.

Autor: veh

Diskuze