Fan Bing Bing
Zdroj: Profimedia
Chtěla si přilepšit

Slavná herečka před třemi měsíci zmizela ze světa: Nyní se ukázalo, že čelí trestnímu stíhání!

Nejlépe placená čínská herečka z Pekingu Fan Bing Bing (36), známá také několika rolemi ve filmech Jackieho Chana, Město zločinu nebo detektiv z Hongkongu (Skiptrace), kde si zahrál i populární americký komik Johnny Knoxville, se na několik měsíců ztratila z dohledu veřejnosti. Fanoušci ani média neměli tušení, co se s herečkou stalo. Nyní se na svět dostaly šokující informace!

8 fotek
Dnes světovými médii proletěla zpráva o tom, že slavná čínská kráska Fan Bing Bing byla pokutována za daňové úniky. Herečka a její společnosti musely zaplatit kolem 129 milionů dolarů (cca 2,8 miliardy korun) za pokuty a nezaplacené daně. Podle zpravodajské agentury Xinhua, která citovala provinční daňovou kancelář Jiangsu, úřady zjistily, že Fan nezaplatila zhruba 255 milionů juanů za poplatky. Fan nebude čelit trestnímu stíhání, pokud budou pokuty a daně zpětně uhrazeny ve stanovené lhůtě, oznámila agentura Xinhua.

Herečka, stejně jako některé další filmové hvězdy údajně používala tzv. "jing-jang smlouvy", díky kterým se vyhýbali placení daní. Jde o podvodný systém dvojího kontraktu, který usnadňuje daňové úniky. V praxi to znamená, že má herec podepsané dvě smlouvy - v jedné uvádí menší příjem, který následně doloží úřadům, zatímco ve druhé je skutečný výdělek, který je značně vyšší.

"Upřímně se všem omlouvám," uvedla herečka ve svém prohlášení zveřejněném na oficiálním účtu na sociální síti. "Jako veřejně známá osobnost bych měla jednat v souladu se zákonem a být příkladem pro společnost a průmysl. Vzhledem k ekonomickým přínosům bych neměla ztrácet svou zdrženlivost a opouštět administrativní postupy, které vedou k porušení zákona. Bez strany (komunistické, pozn. redakce) a dobrých politik státu, bez lásky od lidí, nebude žádná Fan Bing Bing," dodala.

Její zástupce byl zadržet kvůli údajnému zabraňování vyšetřování. Měl zařídit zničení důkazů a skrývat účetní doklady. Ze zapletení do případu byli vyšetřováni i pracovníci daňového úřadu v Jiangsu.

Jedna z nejznámějších čínských hereček s kariérou, která trvá už dvě desetiletí, je na západě známá především svou rolí ve filmu X-Men: Budoucí minulost. V Číně byla tváří takových značek jako jsou Mercedes Benz nebo Cartier. Vyšetřována kvůli daňovým únikům začala být Fan během příprav filmu Air Strike s Brucem Willisem, informovala agentura Xinhua. Herečka byla na veřejnosti naposledy viděna v červenci, kdy navštívila dětskou nemocnici. Od té doby přestala být aktivní i na všech platformách sociálních sítí.

 

Autor: mk

Diskuze