Jídla ve kterých je více soli než jste si mysleli
Zdroj: oficiální zdroj
Sůl nad zlato?

SMRTELNÝ SEZNAM: Těchto 13 potravin obsahuje něco, co vás může stát život! Jíte je každý den

Bylo zjištěno, že spousta běžných potravin v sobě skrývá obrovské množství látky, kterou byste v nich vážně nečekali. Kterých potravin se tato velká hrozba týká?

13 fotek
Už je dávno ověřené, že vysoký příjem sodíku v podobě soli zvyšuje krevní tlak a zadržuje vodu v organismu. Může také zapříčinit řadu mozkových příhod a škodí také ledvinám a cévám. Zní to děsivě, ale je to tak. Občas prostě rčení „sůl nad zlato“ neplatí. Běžně konzumujeme potraviny, u kterých ani nevíme, že jsou plné soli. My vám jich pár odtajníme.

Začneme sladkým. Spoustu soli naleznete v tvarohu, ovesných vločkách, cereáliích nebo sušenkách. Třeba v takových cookies je tolik sodíku, že uspokojíte spíše slané buňky, jak sladké.

A jak je na tom slané? Pokud si pravidelně večer pochutnáváte na sýru u televize, tak si v sobě děláte slušnou zásobu soli. Více ale překvapí obrovské složení soli ve vegetariánských výrobcích, kde se snaží vykompenzovat chuť masa.

Jestli se dřete ve fitku a bojujete za štíhlou postavu na léto, tak můžete rovnou zapomenout na sportovní nápoje. Odborníci tvrdí, že jestli chcete opravdu uhasit žízeň, rozhodněte se spíš pro kokosovou vodu nebo vodu klasickou, která vám v těle nebude zadržovat sůl.

Zase se potvrdilo, že je nejlepší, konzumovat všeho s mírou. V galerii se podívejte na TOP 13 potravin, které obsahují obrovské množství soli a neřekli byste to do nich!
 

Autor: Beat

Diskuze