Skrytý výnam log - 1
Zdroj: YouTube.com / Oficiální zdroj
Kdo by to byl řekl...

Víte, jaký SKRYTÝ VÝZNAM mají loga nejznámějších světových značek? Tohle vás překvapí!

Image firmy či společností je spojena s jejím logem, je nedílnou součástí marketingu. Mnoho z nich navíc nese myšlenky, znamení, která jsou skryta, ale ve skutečnosti každý tah loga představuje příběh, zkušenost. Původní návrh byl vytvořen tak, aby indikoval více než jen pěkný vzhled, který zaujme.

5 fotek
Nejlepší příklady můžeme hledat mezi celosvětově známými značkami, jako jsou Apple, Starbucks, Hyundai, Toblerone, BMW a mnoho dalších. Ohledně Applu se spekuluje o dvou mýtech, které se týkají tvorby loga nakousnutého jablka. Podle první designér Rob Danoff koupil balení jablek, dal je do misky, a trvalo mu týden, než dostal nápad a inspiraci na návrhy loga. Náhodou přišel na myšlenku, že slovo „bite“ (kousnutí), zní stejně jako „byte“ (jednotka informace). Druhou představuje názor, že logo mělo být památkou Alana Turinga, muže, díky kterému dnes máme moderní počítače. Byl ve vězení kvůli své orientaci, a tak se rozhodl svůj život ukončit kousnutím do jablka napuštěného kyanidem. Logo bylo v barvách duhy, jako hold jeho orientaci.

Logo značky Hyundai, písmeno H, považuje mnoho lidí pouze za první písmeno z názvu společnosti. Ve skutečnosti však „H“ zobrazuje dva lidi, zákazníka a pracovníka Hyundai, jak si podávají ruce. Starbucks zná každý. Ne každý však ví, co logo společnosti zobrazuje a jaký byl jeho vývoj. Vyobrazená žena je ve skutečnosti mořská panna a od první verze v roce 1971 se radikálně změnila a upravila. Původně byla inspirací mořská siréna z 15. století a na prvním logu má odhalený hrudník a ploutve. V roce 1987 jí byl hrudník zahalen vlasy a další úpravou se ořízla na dnešní podobu, kde jí je vidět pouze obličej.

Další známou firmou je automobilová značka BMW. Vnitřní část loga má údajně zobrazovat rotaci vrtule letadla. Týká se to minulosti, kdy se ve svých začátcích značka věnovala leteckým technologiím. Celé logo však představuje bavorskou vlajku, kde automobilka začala vyrábět dnes tolik populární automobily. Dnes sídlí v Mnichově. Naopak ve Švýcarském Bernu sídlí celosvětově známý výrobce čokolády Toblerone. Společnost má ve svém logu zakomponovaného medvěda z důvodu, že Bern se někdy nazývá „město medvědů“, kteří jsou vykreslováni i na městských hodinách, fontánách, či budovách.

Autor: kat

Diskuze