Domácí úkol - 1
Zdroj: Profimedia / facebook
Těžký oříšek

Školní domácí úkol zmátl celý internet: Dokážete ho správně vyřešit?

Dcerka domů přinesla domácí úkol. Maminka se jí s ním snažila pomoci, ale nevěděla si rady. Dokážete úkols právně vyřešit vy?

Dcerka Annie Jordan přinesla domácí úkol a chtěla, aby jí s ním mamka pomohla. Ta si ale nevěděla rady. Vše šlo vyřešit lehce, až na poslední řádek. Úkol sdílela na internetu, jeslti jí ho někdo pomůže vyřešit. Potrápil hodně hlav.

Úkolem bylo, vypisovat do tabulky názvy předmětů, které jsou vyobrazeny vlevo na obrázku. Podmínkou bylo, aby děti použily slovíčka, na jejichž začátku a konci bude souhláska a mezi nimi měla být jedna samohláska.

Problém nastal u posledního obrázku. "Co to má být," pomyslela si matka. na internetu většina lidí tipovala, že by mohlo jít o slovo ice (led). Ovšem v takovém případě by se nedodrželo zadání, kde stálo, že na krajích mají být dvě souhlásky.

Většina z nich tipovala, že by to mohlo být slovíčko led (ice), ale v takovém případě by nebylo dodrženo pravidlo dvou souhlásek, mezi nimiž musí být samohláska.

Nakonec se po dlouhém přemýšlení Annie přeci jen dopracovala k výsledku. Správné slovíčko bylo rink (kluziště). Autor zadání však zapomněl na jednu důležitou věc - uvést, že se při vypracování mají děti řídit výslovností, nikoliv pouze psanou formou.

Autor: mk

Diskuze