Eurovision Song Contest
Zdroj: Twitter / oficiální zdroj
Evropský diktát

Skandální rozhodnutí z Bruselu: Úředníci vyhánějí Rumunsko z Evropské unie!

Byrokratický aparát Evropské unie opět prokázal, že dokáže spokojit nespokojitelné a vytvářet problémy tam, kde nejsou. Úředníkům se podařilo najít důvod, kvůli kterému by mohli ztrestat rumunskou demokracii.

Pěvecká soutěž Eurovision Song Contest je nejstarší svého druhu na starém kontinentu a každoročně se v ní pokoušejí uspět zpěváci téměř ze všech jeho zemí. Vypadá to však, že letos to bude bez Rumunska.

Proč zrovna Rumunsko? Evropská vysílací unie EBU tvrdí, že tamní národní televize nezaplatila dluhy z roku 2007. Televiziunea Romana (TVR) údajně dluží 16 milionů švýcarských franků, což je přibližně 400 milionů korun.

Rumunská vláda na výzvy k uhrazení dluhu prý nereagovala, a tak úředníci reagovali vyloučením rumunského zpěváka ze soutěže, která proběhne už v polovině května ve Švédsku. Je ale správné trestat tímto způsobem rumunské televizní diváky, trestat mladého zpěváka Ovidia Antona, který se na vystoupení dlouho připravuje? A dává to celé smysl? Namísto jeho vystoupení uslyší televizní diváci Moment of Silence, což je shodou okolností také název jeho písně.

Je zajímavé, že Evropská vysílací unie zastupuje televizní stanice celkem 56 zemí, ale nic podobného zatím nikdy neudělala. Tedy žádnou zemi nevyloučila z tradiční pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Rumunsko se navíc, na rozdíl od Česka, účastnilo všech dosavadních ročníků. Taková rozhodnutí určitě jednotné Evropě nepomohou.

Českou republiku bude v soutěži zastupovat bývalá nejlepší Češka ze SuperStar 2011 Gabriela Gunčíková, která si připravila píseň Stand. Nyní to vypadá, že bude mít o soupeře míň.

Autor: red

Diskuze