Zlaté glóby - 1
Zdroj: Profimedia
Černá neděle v Hollywoodu

SKANDÁL pokračuje: Zlaté glóby ovládla černá! Proč všichni vypadali jako na pohřbu?

V noci na dnešek se v americkém Los Angeles konalo předávání Zlatých glóbů. Jeden detail však všechny zarazí. Řada hvězd se oblékla do černé! Proč to udělaly?

8 fotek
Filmové ceny Zlatý glóbus se jako tradičně nenesl pouze v duchu kvalitních filmů a ocenění, ale i luxusních rób. Tentokrát se ale ani tolik neřešilo, z jakého návrhářského domu róby pochází, a jak moc se celkově povedly. Překvapivé bylo něco zcela jiného. Jejich barva!

Řada celebrit totiž přišla na udílení prestižních cen v černé róbě. Pánové v černých oblecích nejsou ničím příliš zarážejícím, nešlo si však nevšimnout, že mnoho známých žen se zahalilo od hlavy až k patě do černé. A to vše z jediného důvodu!

Symbolická černá se letos stala na cenách symbolickou podporou boje proti sexuálnímu násilí. Je to totiž celkem nedávno, co celý Hollywood ochromila kauza nazvaná Me Too, při které vyšlo najevo, že si mnoho známých hereček za svou kariéru prošly sexuálním obtěžováním, napadením či přímo zneužitím a to obvykle ze strany vlivných mužů, ke kterým lze zařadit například producenta Harveyho Weinsteina. V černé se tak ukázala například herecká ikona Meryl Streep, Nicole Kidman, nebo Reese Witherspoon.

Autor: bin

Diskuze